Wiosenna przerwa świąteczna 28.03.2024 – 02.04.2024

Tomasz Mor

Thomas More (wym. /ˈtɒməs ˈmɔː/), forma spolszczona Tomasz More, Morus (ur. 7 lutego 1478 w Londynie, zm. 6 lipca 1535 tamże) – angielski myśliciel, pisarz i polityk, członek Izby Lordów i kanclerz królewski, tercjarz franciszkański (OFS), męczennik chrześcijański czczony przez anglikanów, święty Kościoła katolickiego.

Już drugi rok z rzędu festiwal wiedzy o patronie pt. „Tomasz Morus – patronem naszej szkoły” odbywa się on-line, nie na żywo.

Każda klasa miała za zadanie poznać patrona lub poszerzyć swoją wiedzę o nim i o epoce, w której żył.

W imieniu swoim i wychowawców zaangażowanych w pracę zapraszam do zapoznania się z efektami działania klas:

Klasa 3 A – portrety patrona

Klasa 4 B- quiz o T. Morusie w programie „genially” , krzyżówka i plakat

(Krzyżówka   – autorzy: Mateusz Kądziela, Stanisław Dziewulski

Plakat w załączniku– autor: Aleksandra Gralewska)

Link do bardzo fajnego Quizu – autor: Aleksander Malanowicz

Klasa 4 A - film o T. Morusie

Klasa 5 A- cykl lekcji o patronie, w ramach którego poznała ważne wydarzenia z życia, przeprowadziła wywiad z T. Morusem, rozwiązała kalambury dotyczące wartości prezentowanych przez patrona. Efektem godzin wychowawczych jest film: „Obrazki z życia Tomasza Morusa”.

Klasa 6 A- projekt dotyczący T. Morusa

Agnieszka Suliga