TALENCIAKI Zachęcamy do wspieranie naszej szkoły! "Talenciaki” będą wydawane w LIDLU do 31 października 2024 roku

Dolina Bobrów

Ostatnia już w tym roku szkolnym wycieczka klas 2C i 3C poprowadziła wszystkich nas do Doliny Bobrów. W pięknym gospodarstwie agroturystycznym czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy. Dzieci na łące szukały skarbów za pomocą wykrywacza metalu, inne zaś w typowo wiejskiej kuchni piekły prawdziwy swojski chleb. Dzieci miały również możliwość doić sztuczną krowę (ale wyglądała jak prawdziwa) i przekonać się, że wcale nie jest to takie proste. Następnie wszyscy obserwowaliśmy jak z mleka powstaje twaróg i masło. Dzieci dzielnie ubijały śmietanę na pyszne swojskie masełko i twaróg. Po ciężkiej pracy, był czas na wspólne delektowanie się pysznym chlebkiem, masełkiem i twarożkiem, który wcześniej zrobiliśmy, oraz zabawę w przyległym do gospodarstwa wielkim placu zabaw. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i czekamy na więcej takich wycieczek za rok ?

Data dodania: 2024-05-31 19:27:54
Data edycji: 2024-05-31 19:33:58