Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

29 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Fundacja V4Sport w partnerstwie z Akademia Krokieta i Lamy.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023 – kolejna edycja międzynarodowego wydarzenia w polskich szkołach i przedszkolach

29 września w szkołach z całej Europy i ze świata będziemy świętować /świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się ponad 1000 placówek!

Partner wydarzenia – Akademia Krokieta i Lamy już po raz trzeci przygotowała wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu. Jednak w tym roku po raz pierwszy materiały zostały przygotowane w języku angielskim, aby mogły z nich korzystać podczas obchodów ESSD nie tylko dzieci w Polsce i w Ukrainie, ale także w innych krajach zrzeszonych wokół tego święta!

Dlaczego warto dołączyć do ESSD?

1) Biorąc udział w takich wydarzeniach zwiększamy świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.

2) Pokazujemy, że aktywność fizyczna jest fajna! Po prostu...

3) Promujemy zdrowy styl życia i budujemy dobre nawyki.

4) Jednoczymy i budujemy społeczność uczniowską.

5) Stajemy się częścią dużej, międzynarodowej społeczności, skupionej wokół wspólnego celu.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL