Gminne eliminacje do 47. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Miejski Ośrodek Kultury Turystyki i Sportu w Otwocku był organizatorem gminnych eliminacji do 47. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich. O wyborze laureatów konkursu decydowało opanowanie pamięciowe tekstu, zrozumienie zawartych w utworach treści i emocji oraz odpowiednie ich przekazanie.

Z wielką radością informujemy, że Leon Olech – Barrau, uczeń klasy III C za przepiękną interpretacje utworu Jana Brzechwy „Szelmostwa lisa Witalisa”, oraz Anetka Głasek, uczennica klasy IV C za brawurową recytacje wierszy Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”, oraz Danuty Wawiłow „Mama ma zmartwienie” zakwalifikowani zostali do eliminacji powiatowych, które odbędą się 22 marca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

Gratulujemy i mocno trzymamy za Was kciuki!

Data dodania: 2024-03-12 09:26:01
Data edycji: 2024-03-13 10:32:21