TALENCIAKI Zachęcamy do wspieranie naszej szkoły! "Talenciaki” będą wydawane w LIDLU do 31 października 2024 roku

Klasy pierwsze wybrały się do Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej

„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”, tak mówi chińskie przysłowie.

Aby się o tym przekonać klasy 1 A, 1 B i 1C wybrały się do Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej.

Pierwszaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Dzieci uczestniczyły w zabawie, która polegała na wyszukiwaniu wskazanych przez panią bibliotekarkę książek w poszczególnych działach. Pierwszaki doskonale poradziły sobie z tym wyzwaniem i zredagowały ukryty w książkach cytat W. Szymborskiej „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Dziękujemy paniom z biblioteki za miłe spotkanie

Data dodania: 2024-02-27 17:27:23
Data edycji: 2024-02-27 17:29:50