Najbliższe dni wolne od zajęć dydaktycznych 14.05, 15.05, 16.05. Egzaminy ósmoklasisty

Klub Ortograffiti - pomoc psychologiczno-pedagogiczna

"W naszej szkole korzystamy z publikacji wydawnictwa Operon "Ortograffiti z Bratkiem i "Ortograffiti". Od  tego roku szkolnego rozpoczął swoja działalność Klub Ortograffiti będący atrakcyjną formą zapewnienia pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom według najnowszych standardów. Członkami klubów są uczniowie z klas I – VII.  Zajęcia prowadzone są według Metody Ortograffiti. Organizatorem Klubu jest animator metody p. Anna Mikos

Młodszym uczniom na zajęciach pomaga Bratek –  pacynka, która jest bohaterem bajek terapeutycznych. Metoda ta uczy przez zabawę, bo to najskuteczniejszy sposób uczenia się w tym wieku. Właśnie Bratek sprawia, że dzieci chętnie wykonują powierzone im zadania i rozwijają funkcje poznawcze odpowiedzialne za odniesienie sukcesu edukacyjnego.

Uczniowie starszych klas IV – VII pracując metodą Ortograffiti rozwijają w atrakcyjny sposób swoje umiejętności w wielu obszarach, odkrywają swoje mocne strony, rozwijają funkcje wzrokowe, słuchowo – językowe, koncentrację uwagi, pamięć, koordynację wzrokowo – ruchową, orientację w kierunkach, logiczne myślenie, technikę czytania, czytanie ze zrozumieniem oraz umiejętność poprawnego pisania i wypowiadania się. Rezultatem systematycznej pracy będzie podniesienie sprawności, które odpowiadają za efektywne opanowanie umiejętności szkolnych.

• Wszyscy klubowicze mają swój regulamin i otrzymają również atrakcyjne gadżety klubowe. W ramach działalności klubów będą wdrażane różne projekty, które mają na celu zwiększenie motywacji uczniów do nauki oraz wzmocnienie wiary we własne możliwości.

Klub jest atrakcyjną formą realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Metoda Ortograffiti jest:

• zgodna z rozporządzeniem MEN o pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
  • w pełni dostosowana do polskiego systemu edukacyjnego,
  • odpowiada jego wymaganiom formalno-prawnym oraz praktycznym,
  • zalecana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do indywidualizacji pracy z uczniami ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się,
  • konsultowana przez prof. Martę Bogdanowicz – wybitny autorytet w dziedzinie dysleksji,
  • rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

Więcej informacji dotyczących metody znajduje się na stronach:

Data dodania: 2023-09-19 20:04:42
Data edycji: 2023-09-19 20:10:06