Konkurs ekologiczny dla dzieci organizowany przez markę PILOT

Od ponad 100 lat, japońska marka PILOT jest symbolem innowacyjnych rozwiązań w świecie produktów piśmiennych. Stawiając na ciągły rozwój i niezwykłą precyzję pod względem wykonania produktów, postanowiliśmy iść o krok dalej i przyczynić się bezpośrednio do propagowania świata ekologicznego.
Ochrona środowiska jest jednym z najważniejszych wyzwań, które od dawna przyświeca idei naszej firmy.
Firma WPC Sp. z o.o., chce zaproponować Uczniom przyłączenie się do ekologicznej akcji EcoPilot, która rozpoczęła się we września i będzie trwała do końca roku szkolnego.
Nasze działania kierujemy do szkół podstawowych. Proponujemy cykl 9 miesięcy pełnych zróżnicowanych konkursów o tematyce ekologicznej.
Celem naszego projektu jest dotarcie do jak największej liczby młodych ludzi oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ekologii i dbania o środowisko.
Aktualnie rozpoczął się drugi konkurs ekologiczny, który polega na rysowaniu świata bez zanieczyszczeń. Technika prac jest dowolna.
Tworzenie prac plastycznych wpływa bezpośrednio na kształtowanie się wyobraźni. Oprócz tego rozwija umiejętności wykonywania obrazów w różnych technikach. Dlatego w naszej ekologicznej kampanii nie mogło zbraknąć kreatywnego zdania w postaci pracy plastycznej.
Chcielibyśmy poprosić szkoły o przekazanie uczniom informacji uczniom o kampanii.
Konkursy są bezpłatnei nie zobowiązują uczniów do innych działań niż te opisane w regulaminie. W każdym konkursie przewidujemy 10 nagród, a co kwartał jedną super nagrodę dla ucznia, który zbierze największą ilość punktów.
Po zakończeniu wszystkich etapów, wybierzemy szkołę, w której było zaangażowanych najwięcej uczniów i zaprosimy 30 z nich, na wycieczkę do Energylandii.
Dodatkowo jesteśmy w trakcie realizacji 3 ecolekcji w formie filmów, którymi chcemy się podzielić z placówkami edukacyjnymi, aby mogły je wykorzystać np. na lekcjach wychowawczych, przyrody bądź biologii.
Wierzymy, że organizowana przez nas kampania wraz z licznymi wydarzeniami pomoże, zwłaszcza młodym osobom, zrozumieć jak ważne jest wspólne dbanie o naszą planetę.
Cała kampania została opisana na stronie eco.MocPisania.pl.Znajduje się tam także szczegółowy harmonogram konkursów.

Data dodania: 2022-10-04 14:04:11
Data edycji: 2022-10-04 14:05:59