Kreatywna lekcja chemii

We wtorek 27 września nasi ośmioklasiści mieli kreatywną lekcję chemii.

Zamiast nudnego przepisywania wzorów z tablicy nasza Pani od chemii chciała zainteresować większą rzeszę osób swoim przedmiotem i postanowiła, że tym razem uczniowie przejmą pałeczkę i będą w grupach pod jej okiem wykonywać doświadczenia. Celem lekcji było przybliżenie uczniom tematu „Elektrolity i nieelektrolity”. Z wykorzystaniem pudełka „WODA”, które nasza szkoła otrzymała w ramach projektu od Centrum Nauki Kopernik uczniowie wykonali doświadczenie „ Jak usłyszeć prąd?”. Na podstawie instrukcji musieli zbudować układ elektryczny z podłączonym „brzęczykiem”, który po przyłączeniu do kawałka ściereczki nasączonej wodą z solą przewodził prąd, a brzęczyk wydawał charakterystyczny dźwięk. Jak na pierwsze tego typu doświadczenie uważam, że świetnie dali radę z postawionym przed nimi zadaniem do tego mogli poznać pracę w zespole co jest również przydatną cechą w dzisiejszych czasach jak również otrzymali bardzo dobre oceny.

Data dodania: 2022-09-29 06:59:57
Data edycji: 2022-09-29 07:01:45