Lekcja chemii w goglach #laboratoriaprzyszlosci

Wirtualna rzeczywistość zawitała do naszej szkoły. Dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości, który jest inicjatywą realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nasza szkoła została wyposażona m.in w GogleVr.

W piątek 18 listopada nasi uczniowie z goglami na oczach ruszyli na pierwszą wyprawę po wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej technologii poznawali budowę atomu, mogli zobaczyć jakie reakcje zachodzą w jamie ustnej po umyciu zębów jak rownież poznać "kuchnię od kuchni" czyli zobaczyć co w kuchni ma odczyn kwasowy, a co zasadowy. Była to pierwsza lekcja uczniów w googlach, a więc po krótkim przeszkoleniu chętni mogli oglądać również to co ich interesowało z innych dziedzin nauki. Uczniowie byli zachwycieni możliwością odkrywania wiedzy za pomocą okularów. Być może kontakt z tego rodzaju technologią będzie inspiracją dla uczniów do rozwijania się w tym kierunku bo przecież nowoczesne technologie to przyszłość młodego pokolenia.

Data dodania: 2022-11-22 08:33:09
Data edycji: 2022-11-24 15:57:27