Narodowe Czytanie, 2023

Narodowe Czytanie, 2023 …

„Z wizytą w salonie u Korczyńskich i na biesiadzie u Bohatyrowiczów”

W sobotę, 9 września delegacja młodzieży naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięła udział w plenerowych miejskich obchodach Narodowego Czytania zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską w Otwocku.

Dzięki organizatorom, absolwentom i uczniom III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusz Słowackiego w Otwocku gościliśmy na salonach u państwa Korczyńskich z powieści E. Orzeszkowej „ Nad Niemnem”, bo właśnie ta powieść była tegoroczną lekturą narodowego czytania.

W klimat biesiady u Bohatyrowiczów wspaniale wprowadził nas zespól folklorystyczny „ Sołtysi” wykonaniem popularnych przyśpiewek i pieśni ludowych. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku. Był to dla nas miło spędzony czas.

Data dodania: 2023-09-11 16:33:13
Data edycji: 2023-09-11 16:35:49