Pasowanie klas pierwszych na czytelnika

My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy ….

3 listopada uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z bogatego księgozbioru, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak nasi uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, co to jest biblioteka, czym się różni od księgarni, jak należy dbać o książki, poznali regulamin obowiązujący w bibliotece oraz zasady zachowania się w niej. Pierwszoklasiści podczas rozwiązywania zagadek wykazali się doskonałą znajomością postaci z  bajek i baśni. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom i wypożyczyły pierwsze książeczki.

Młodym  czytelnikom życzę cudownych przygód w świecie książek.

Data dodania: 2022-11-03 17:20:31
Data edycji: 2022-11-03 17:23:11