Program ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Nasza szkoła już kolejny rok uczestniczy w programie, którego głównym celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.
Program ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Uczestnicy Programu przez cały rok szkolny zbierają do pojemników zużyte:
a) baterie i akumulatory przenośne w rozumieniu art. 6 pkt 3 Ustawy o bateriach i akumulatorach z dnia 24 kwietnia 2009 roku (Dz. U. z 2009 Nr 79, poz. 666) tj. akumulatory i baterie, w tym ogniwa guzikowe lub zestawy, które są szczelnie zamknięte i mogą być przenoszone w ręku oraz nie stanowią baterii przemysłowej i akumulatora przemysłowego albo baterii samochodowej lub akumulatora samochodowego w szczególności: – baterie jednoogniowe typu AA i AAA, – baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego, – baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, – inne baterie i akumulatory, niewymienione wyżej, które mogą być bez trudności przenoszone oraz nie są bateriami samochodowymi i akumulatorami samochodowymi oraz bateriami przemysłowymi i akumulatorami przemysłowymi; .
Rozmiar zużytych baterii i akumulatorów nie może być większy niż 7 cm.
Szkoły, które zbiorą największą ilość baterii zostaną nagrodzone!!
Ocenie i klasyfikacji konkursowej podlega waga zebranych i przekazanych Organizatorom baterii i akumulatorów  w danej edycji.

Wszystkie placówki zbierające zużyte baterie biorą udział w klasyfikacji końcowej, której celem jest przyznanie nagród głównych oraz wyróżnień specjalnych za zebranie największej ilości baterii w 2 kategoriach podzielonych na grupy konkursowe.

W roku szkolnym 2022/2023 przyznane zostanie aż 135 nagród! Oceniona zostanie zebrana największa masa zużytych baterii

POJEMNIK NA BATERIE UMIESZCZONY ZOSTAŁ NA I holu

Data dodania: 2022-10-19 15:28:25