Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/20223

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Zgormadzeni uczniowie, nauczyciele, rodzice odśpiewali hymn państwowy. W uroczystości wziął udział Dyrektor Oświaty Miejskiej pan Grzegorz Michalczyk, który podziękował panu Jackowi Hajdackiemu za pracę na stanowisku dyrektora szkoły. Jednocześnie przedstawił nową panią dyrektor Agnieszkę Deresińską-Oleszczuk, która przywitała społeczność szkolną.

Szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją edukację w murach naszej szkoły.

„Drodzy Uczniowie w naszej szkole pojawiliście się po raz pierwszy. W imieniu całej społeczności szkolnej witamy Was serdecznie i cieszymy się, że wstąpiliście w mury naszej szkoły aby się uczyć i rozwijać.”

Nie zabrakło również słów związanych z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej. To bardzo ważne, by właśni e w takiej chwili przypomnieć o ludziach, którzy za Polskę przelali krew i zaznaczyć, że ich trud nie był daremny.

Na uroczystości powitano także nauczycieli, którzy w tym roku dołączyli do grona pedagogicznego. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

"Chcemy Wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka,

żeby było tyle piątek ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze.

Żeby w szkole było miło, niż nad rzeką, niż nad morzem.

Długopisy, wieczne pióra niechaj piszą mądrze, ładnie

I niech skrzypią tak jak żuraw kiedy błąd się gdzieś zakradnie."

Data dodania: 2022-09-01 11:11:54
Data edycji: 2022-09-01 12:46:41