Wiosenna przerwa świąteczna 28.03.2024 – 02.04.2024

Ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy pierwszej

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszaka i chcieliśmy, aby ten dzień zapamiętali na długo. Teraz przed Nimi długa droga nauki, nowych obowiązków. W tej drodze zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycieli i swoich starszych kolegów.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrym Uczniem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole, kochać Ojczyznę, dla niej pracować kiedy urosnę. Być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Nasi pierwszoklasiści otrzymali legitymację szkolną oraz drobny upominek.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Data dodania: 2022-10-14 11:32:18
Data edycji: 2022-10-14 11:43:10