TALENCIAKI Zachęcamy do wspieranie naszej szkoły!

Spotkanie autorskie z panią Pauliną Płatkowską

W piątek, 10 maja uczniowie klasy 1 B wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Pauliną Płatkowską. Autorką bajek, książek dla dzieci i młodzieży. Do najbardziej znanych utworów pani Pauliny należą: „O pszczole, która myślała, że źle być pszczołą”, „O królu dębie i jego wspaniałym królestwie”, „Truskawkowe lato”, czy też dwie części książek z serii „Gang Bystrzaków”.

Podczas spotkania pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o swojej twórczości i o tym, skąd bierze pomysły na pisanie książek, a także odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania. Pani Paulina w swych książkach pokazuje czytelnikom przyjazny i piękny świat przyrody, wskazuje, że wszystko w przyrodzie ma swój sens i związek z istnieniem nas, ludzi.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie, którzy chcieli na dłużej zachować w pamięci wspomnienie tego wydarzenia, mieli możliwość zakupu książek pisarki oraz zdobycia autografu. Edukacja uczniów, przeprowadzona w formie spotkania autorskiego, na pewno zachęciła wielu uczestników do przeczytania którejś z książek – a jak powiedziała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zatem czytajmy!

Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Powiatowej w Otwocku za gościnność i organizację spotkania.

Data dodania: 2024-05-10 15:17:52
Data edycji: 2024-05-10 15:20:55