Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca

21 marca

„Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa …”

Robert Frost

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Zachęcam wszystkich, a przede wszystkim naszych uczniów do czytania poezji. Dzień 21 marca, pachnący krokusami i tulipanami, sprzyja przyjemnej lekturze!

Bezpłatne e – booki z poezją znajdują się do pobrania i słuchania na stronie: https://lustrobiblioteki.pl/

Data dodania: 2023-03-21 14:08:28