Trzy majowe święta

Początek maja to w kalendarzu zaznaczone na czerwono trzy dni świąteczne. Warto o nich co nieco wiedzieć.

• 1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
  • 2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
  • 3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Święto Narodowe Trzeciego Maja zostało ustanowione w 1919 roku oraz ponownie w 1990 roku, w rocznicę uchwalenia konstytucji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej lekcji na temat okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

Film „Konstytucja 3 Maja”:

W naszej szkole odbyły się konkursy mające na celu popularyzację wiedzy o konstytucji.

Prezentujemy najciekawsze pomysły na okładkę Konstytucji 3 Maja i plakaty dotyczące tego ważnego w dziejach Polski wydarzenia:

Film: Konkurs _konstytucja:

Agnieszka Suliga