TALENCIAKI Zachęcamy do wspieranie naszej szkoły! "Talenciaki” będą wydawane w LIDLU do 31 października 2024 roku

Warsztaty klasy III A „Witajcie w Fonolandii. Jak bezpiecznie używać telefonów komórkowych”

13 maja uczniowie klasy III A uczestniczyli w warsztatach „Witajcie w Fonolandii. Jak bezpiecznie używać telefonów komórkowych” zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w Otwocku. Zajęcia poprowadziła socjolog p. Anna Sugier – Szerega.

Trudno nam jest wyobrazić sobie współczesny świat bez urządzeń mobilnych, które na stałe zagościły w naszej codzienności (telefony, laptopy, smartfony…). Jeżeli potrafimy umiejętnie z nich korzystać mogą dostarczyć nam wielu ciekawych informacji i rozrywki. Używanie ich w sposób niewłaściwy może stać się dla nas poważnym zagrożeniem. Podczas warsztatów pani Anna opowiadała jakie mogą być skutki nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych, czym jest uzależnienie od nich (fonoholizm), o potrzebie wdrożenia zasad, które należy przestrzegać w domu, w szkole i w przestrzeni publicznej. Uczniowie na otrzymanych kartach pracy rozszyfrowali hasło, które brzmiało: „Nie mamy tu zasięgu, ale mamy siebie. Porozmawiajmy”. Następnie wykazując się niezwykłą kreatywnością narysowali cyfrozłosnika (czyli jak wyglądamy, gdy ktoś pozbawia nas telefonu), zaprojektowali etui, które może nas ostrzec przed niebezpieczeństwem (różne sytuacje podczas korzystania ze smartfona). Spotkanie zakończyło się grą zespołową Memo i krótkim podsumowaniem wiadomości.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Data dodania: 2024-05-14 11:07:00
Data edycji: 2024-05-14 11:09:20