Warsztaty w Hopsasa klasa 1a i 1c

W poniedziałek klasy 1a i 1c wybrały się na warsztaty do Hopsasa. Uczniowie zobaczyli tam narzędzia, jakich używali rolnicy przed wielu laty. Mogli obejrzeć cep, kosę i sierp, a nawet pokręcić wialnią. Poznawali różne gatunki zboża, rozcierali ziarna kamykami i przesiewali mąkę. Panie prowadzące przybliżyły dzieciom pracę rolników i wyjaśniły, jak wiele trudu wymaga przygotowanie jednego bochenka. Po krótkiej prezentacji o historii chleba uczniowie samodzielnie wyrabiali ciasto, formowali je w różne kształty i oddali do wypieczenia. Samodzielnie wykonane pieczywo wyglądało i pachniało wspaniale. Dumni „piekarze” z radością zabrali je do domu.

Data dodania: 2023-10-04 07:01:32
Data edycji: 2023-10-04 07:03:03