Wcieczka klas 2c i 3c

W dniu 30 listopada 2023 roku klasy 2C i 3C wybrały się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zwiedzanie obejmowało najbardziej ciekawe miejsca. Apartament Wielki w skład którego wchodzi Galeria Owalna, Przedpokój przed Salą Wielką, Sala Rady, Sala Wielka, Pokój Marmurowy, Sala Rycerska, Sala Tronowa, Pokój Konferencyjny; Apartamenty Królewskie, które składają się z Sali Gwardii Konnej Koronnej, Pokoju Oficerskiego, Pokoju Canaletta, Kaplicy Małej, Pokoju Audiencjonalnego Starego, Sypialni, Garderoby i Gabinetu Króla, Pokoju Zielonego, Pokoju Żółtego… Podczas zwiedzania mogliśmy również obejrzeć Apartament Księcia Stanisława do których należą Antyszambra – Pokój Towarzyski – Gabinet – Galeria Czterech Pór Roku Trzypokojowy Apartament bratanka króla Stanisława Augusta z rokokową boazerią pochodząca z warszawskiego pałacu księcia Kazimierza Czartoryskiego (dziadka króla Stanisława Augusta), wyposażony w portrety rodziny Poniatowskich. Podczas zwiedzania był obecny przewodnik, który oprowadzał nas po przepięknych komnatach zamkowych, opowiadając o historii zamku jego mieszkańcach i ciekawostkach. Pięknie zrekonstruowane wnętrza zamku jak i zachowane oryginalne przedmioty, obrazy cieszyły oczy zwiedzających. Po wyjściu z Zamku, dzieci przeszły się  ulicami Starego Miasta, podziwiając okolice, oraz świąteczne ozdoby.

Data dodania: 2023-11-30 19:50:12
Data edycji: 2023-11-30 19:55:37