Czwartoklasiści wcielili się w rolę bohaterów komiksu, pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła Latania” i samodzielnie zaprojektowali stroje, następnie zagrali scenki nawiązujące do wybranych fragmentów tekstu, przygotowali portrety postaci, a także zredagowali ich opis. Najlepszym momentem projektu okazał się jednak „napad” grupy Zbójcerzy na równoległą klasę. To było niezwykle ciekawe i kolorowe przedsięwzięcie. Takie omawianie utworu literackiego to nie tylko zaliczenie kolejnej lektury na ocenę, ale przede wszystkim miejsce dla kreatywności, rozwijanie umiejętności organizacyjnych u dzieci, odblokowanie drzemiących w nich talentów, a także świetna zabawa pobudzająca wyobraźnię, rozwijająca twórcze myślenie, a nade wszystko budująca wiarę w siebie.