Najbliższe dni wolne od zajęć dydaktycznych 14.05, 15.05, 16.05. Egzaminy ósmoklasisty

Wycieczka klasy 2a i 2b do Zamku Królewskiego w Warszawie

8 listopada klasy drugie wybrały się do stolicy. Swoją wycieczkę zaczęły od poznania Placu Zamkowego, gdyż każde zwiedzanie Starówki zaczyna się właśnie tutaj. Następnie przeszły ulicą Piwną aż do Rynku Starego Miasta, gdzie dumnie powitała ich Syrenka – symbol Warszawy. Po drodze obejrzały kolorowe kamieniczki i zabytkowe wrota kościoła, by obejść trzykrotnie dzwon na ulicy Kanonii, który spełni życzenie każdego, kto go dotknie. Po szybkim drugim śniadaniu dzieci udały się do Zamku na lekcję o królewskich czasach. Zwiedzały komnaty, lochy, tajne przejścia oraz poznały wiele ciekawostek na temat ceremoniału, zwyczajów króla i jego dworu.

Data dodania: 2022-11-08 20:00:24
Data edycji: 2022-11-08 20:04:00