Wycieczka klasy 5a

Ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka klasy 5a to wizyta u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Zamku Królewskim. Dzieci zachwycił przepych komnat: pozłacane lustra i sztukaterie, historyczne portrety i rzeźby oraz oryginalny królewski tron. Z uwagi na zainteresowanie klasy życiem codziennym ludzi minionych epok, pytaliśmy o to, co i jak jadał król Staś, w co się ubierał, a nawet, jak korzystał z toalety. Uczniowie zaskoczyli zarówno wiedzą historyczną, jak i znajomością szczegółów życia na królewskich dworach Europy.

Data dodania: 2023-06-18 11:12:01
Data edycji: 2023-06-18 11:14:02